El-Björn un Satema iegūst vienu un to pašu īpašnieku – United Power

el-bjorn-un-satema-iegūst-vienu-un-to-pašu-īpašnieku-united-power

Stokholma/Oslo, 2019. gada 27. jūnijā

El-Björn AB un Satema AS veido Ziemeļeiropas lielāko tirgus dalībnieku pagaidu energoapgādes – klimata kontroles – apgaismojuma jomā. Jaunās grupas nosaukums ir „United Power” un Connecting Capital būs galvenais īpašnieks kopā ar Sveinu Perssonu [Svein Persson] un Tūri Perssonu [Tore Persson], Satema AS.

Uzņēmums El-Björn, kura galvenā mītne atrodas Anderstorpā, tika nodibināts 1954. gadā, un uzņēmums Satema, kura galvenā mītne atrodas Oslo/Mūelvā, tika nodibināts 1963. gadā un abi šie uzņēmumi ir vadošie pagaidu risinājumu piegādātāji Eiropas tirgū enerģētikas, klimata kontroles un apgaismojuma jomā. Satema ir arī līderis pastāvīgos energoapgādes risinājumos, piemēram, ģeneratoru un elektroenerģijas sadales bloku piegādē. Šo uzņēmumu attīstība ir bijusi sekmīga, un abi kopā tie savstarpēji papildina piedāvājumu klientiem un dod iespēju īstenot lielākus projektus. Ražojumu attīstību uzlabos arī apvienošanās, jo īpaši digitalizētā pasaulē, kura pieprasa resursu palielināšanu. Šie uzņēmumi darbojas tirgū, kura dzinējspēks ir tādu jaunu ražojumu izstrādes pieaugums, kuriem nepieciešami ilgtspējīgi un energoefektīvi elektroapgādes risinājumi.

United Power AB ir jaunās grupas kontrolakciju sabiedrība, kas koordinēs šos abus vispāratzītos zīmolus.

El-Björn un Satema turpinās darboties kā atsevišķi zīmoli, un United Power veicinās jaunās grupas un biznesa attīstības koordinēšanu.

“Mēs, Connecting Capital, kā rūpnieciski orientēta ieguldījumu sabiedrība, esam priecīgi būt par United Power līdzdibinātājiem! Neliels vēsturisks brīdis kopā ar Satema īpašniekiem un vadību un El-Björn vadību”, saka Larss Nordins [Lars Nordin], valdes priekšsēdētājs.

“Mēs, kā Satema īpašnieki, saredzam šajā darījumā iespēju izveidot lielāku grupu, kurai būtu pietiekami resursi, lai paplašinātos gan produkcijas ziņā, gan ģeogrāfiski,” saka Sveins un Tūre Perssoni, Satema īpašnieki.

United Power ražošanas darbība tiks veikta Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā un Latvijā. Grupā ir nodarbināti aptuveni 250 cilvēki, un tās apgrozījums ir aptuveni 750 miljoni SEK.

Uzņēmums Oaklins Norway ir palīdzējis Satema kā darījuma konsultants.

Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, sazinieties ar:

Tomas Ståhl, CEO Connecting Capital
Tel. + 46 705 80 89 02
tomas.stahl@connectingcapital.se

Svein Persson, CEO Satema
Tel. + 47 404 13 310
svein.persson@satema.no

Sören Sörensen, CEO El-Björn
Tel. + 46 706 20 33 88
soren.sjoo@elbjorn.se

Par Connecting Capital
Connecting Capital ir Zviedrijas investīciju kompānija, kuras saknes ir meklējamas rūpniecībā un kura ir darbojusies apstrādes rūpniecībā. Uzņēmējdarbība tiek veikta sabiedrības ar ierobežotu atbildību veidā, kas nozīmē, ka ieguldījumiem nav laika ierobežojumu. Galvenā uzmanība tiek pievērsta labu ilgtermiņa attiecību veidošanai, kas ir pamats ilglaicīgas rūpnieciskas vērtības radīšanai, aktīvi un apņēmīgi izmantojot savas īpašumtiesības. Connecting Capital veic ieguldījumus trīs jomās: aktīvu pārvaldībā, nekustamajā īpašumā un biržā nekotētos rūpniecības uzņēmumos, kurus raksturo pašu produkcija un laba izaugsme. Papildinformāciju skatiet vietnē www.connectingcapital.se

Par Satema
Satema kopš tās dibināšanas 1963. gadā ir kļuvusi par svarīgu būvniecības nozares dalībnieku. Galvenais birojs ar administrāciju, pārdošanu, mārketingu un noliktavu atrodas Rīenā, Oslo, bet ražošana tiek veikta SATEMA MOELV AS. Grupā ietilpst arī SATEMA AB Zviedrijā (pārdošana un pagaidu energoapgāde), SATEMA BALTIC Latvijā (elektromontāža) un SKAARET AS Stangē, Hedmarkā (elektrosadales skapji). Satema AS ir 129 darbinieki, un 2018. gadā grupas apgrozījums bija 350 miljoni NOK. Papildinformāciju skatiet vietnē www.satema.no

Par El-Björn
El-Björn izstrādā, ražo un pārdod pagaidu visaptverošus risinājumus energoapgādes, klimata kontroles un apgaismojuma jomā. Uzņēmuma apgrozījums 2018. gadā bija 325 miljoni SEK un tajā strādāja aptuveni 110 darbinieki, lielākā daļa no kuriem ir nodarbināti Zviedrijā. El-Björn primārie tirgi ir Ziemeļvalstis un Apvienotā Karaliste. El-Björn galvenais birojs atrodas Anderstorpā. Ražošana tiek veikta gan Anderstorpā, gan Turku, Somijā. Papildinformāciju skatiet vietnē www.elbjorn.se